bilgi@kelebekcocuklar.com 0530 704 04 62

Sık Sorulan Sorular

MERAK ETTİKLERİNİZ VE SIK SORULAN SORULAR


 

Yardım kolilerimiz her hafta ekibimizce tek tek açılıp tıbbi ürünler, oyuncaklar, kıyafetler, nevresimler vb. olarak gruplandırılıyor.

O hafta listelenen ihtiyaç sahiplerine sponsor firmamız tarafından paketlenip tek tek adreslere teslim ediliyor.
Kelebek çocuklarımızın hayatları boyunca kullanması gereken ve birçok ailenin almakta maddi anlamda zorlandığı, bazılarının hiç ulaşamadığı ürünleri siz yardımseverlerin resmi hesap numaramıza yapmış olduğu bağışlarla toplu alım yapıyor, ailelerimize bunları adil şekilde dağıtıyoruz.
Maddi bağış ya da belirlenen hastalarımızın haricinde ben kendim birşeyler eklemek isterim derseniz şuan doğru yere tıkladınız…

Kelebek çocuklarımızın kıyafetleri yaralarından ötürü sürekli kan, krem, ilaç oluyor ve sıklıkla değiştirmek gerekiyor. Bazen yaraları kıyafetlerine yapışıyor ve o yaradan kıyafeti keserek kurtarmaktan başka çare kalmıyor.

Bu sebeptendir ki, çocuklarımızın yumuşak iç ve dış giyime ve çoraba daimi ihtiyaçları vardır. 0-15 yaş aralığında çoğunlukta olan bu kelebeklerimizin nevresimleri ve yastık kılıfları da en fazla 2 gün temiz kalabiliyor.

Bu hastalıktaki kişiler, steril bakılmak zorundalar. Ağız yaraları ve yüz lezyonlarının yoğunluğundan dolayı yastık kılıfı hergün değişmek durumunda. Bu yüzden nevresim takımları bizler için yine olmazsa olmaz daimi ihtiyaçlarımızdan.

Bazen ev şartları kötü durumda olan ailelerimizin eşyalarını değiştirmek çocuk veya hasta için konforlu bir yaşam alanı sağlamak da görevimiz oluyor. Yatak,koltuk,mutfak gereçleri v.b gibi bir evin kısaca neye ihtiyacı varsa bunları da karşılamamız için bizlere destek olabilirsiniz.

NASIL GÖNÜLLÜ OLURUZ?

Biz KELEBEK ÇOCUKLAR DERNEĞİ olarak onların çok da zor olmayan hayallerini sizlerin de desteğiyle ve bağışlarıyla gerçekleştiriyoruz.

     Bağış Yap     
Scroll to Top